Haber

Başkan Böcek ikinci kez deprem bölgesinde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ikinci kez deprem bölgesine gitti. Lider Böcek Malatya, Diyarbakır ve Urfa’da incelemelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Malatya, Diyarbakır ve Urfa’yı kapsayan ikinci deprem bölgesini ziyaretine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek eşlik etti. Lider Böcek, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Seyit Torun, Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, deprem bölgesinde incelemelerde bulundu.

DEPREM MAĞDURLARINA BAŞARILAR DİLERİM

Başkan Böcek, heyet ile birlikte ilk olarak depremin yıkıma yol açtığı Malatya’da Sidelya Park adlı işletmede kurulan toplanma alanında depremzedelerle buluşma alanına gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Depremzedelerin üzüntü ve acılarını paylaşan heyet, sorunları ve ihtiyaçları belirledi. Önder Böcek, Genel Önder Kılıçdaroğlu ile birlikte depremde neredeyse tamamen çöken Hayat Sitesi’nin enkazında da incelemelerde bulundu. Daha sonra Diyarbakır’a giden CHP heyeti, beyin sarsıntısında hayatını kaybeden vatandaşların yakınları ile Bahattin Demircan Taziye Evi’nde bir araya geldi. Lider Muhittin Böcek, heyet ile birlikte Diyarbakır Demirok Düğün Salonu’ndaki kesintili sığınakta depremzedelerle görüşmeye gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

duzici-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu