Haber

Depremden etkilenen çiftçiler için yem yardımı kampanyası başlatıldı

Kandıra Belediyesi ve Ziraat Odası depremzedelerin hayvanları için yem yardımı kampanyası başlattı ve kepek yüklü ilk yardım kamyonu Hatay’a gönderildi.

Kandıra Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası işbirliğiyle deprem bölgesindeki hayvanların yem ihtiyacının karşılanması için ilçede yardım kampanyası başlatıldı. Yem yardımı kampanyası kapsamında 600 çuval kepek yüklenen ilk tır Hatay titreme bölgesine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Uyum misyonu kapsamında yaklaşık bir haftadır Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Hatay’ın Defne ilçesine bağlı 27 köyde depremzedelerin ihtiyaç ve taleplerinin belirlenmesi için çalışma yaparken, bir yandan besleme çalışması yaptı. depremzedelerin yem talebi üzerine yardım kampanyası başlatıldı.

Lider Turan, depremin ardından yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği deprem bölgesindeki hayvanların yem ihtiyacını karşılamak için başlattığı yem yardımı kampanyası için sosyal medyadan yaptığı açıklamada, çiftçileri hayvanlarını bedavaya satmaktan ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemekten etkiledi.

Başkan Turan şunları kaydetti:

“Depremde çiftçimiz hayvanlarını bedavaya satmasın! Fırsatçıların eline geçmesin! Deprem bölgesinde yem sıkıntısı yaşayan çiftçilerimiz bizden destek bekliyor. Yardım etmek isteyenler. Kandıra Ziraat Odamız ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden destek alabilirsiniz..”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sarkisla-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu