Haber

Edirne Valisi Kırbıyık köy ziyaretlerine devam ediyor

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, merkeze bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Vali Kırbıyık, programı kapsamında Karakasım, Orhaniye, Elçili, Doyran, Üyüklütatar, Hasanağa, Hıdırağa, Küçükdöllük ve Kayapa köylerini ziyaret etti.

Köylerde incelemelerde bulunan Kırbıyık, yapılan çalışmalarla ilgili muhtarlardan bilgi aldı.

Vatandaşlarla görüşmeye gelen Kırbıyık, beklenti ve talepleri dinleyerek gerekli çalışmaların yapılması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kırbıyık, köyleri gezerek değerlendirmelerde bulunduklarını bildirdi.

Ziyaretlerde tarımsal sulamanın artırılması yönünde talepler aldıklarını kaydeden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Bu bizi mutlu ediyor. Özellikle bu konuda çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı artırmaya çalışıyoruz. Çok şükür bölgemizde ekilebilir alanların tamamında tarımsal üretim yapılıyor. Mevcut alanı büyütmek mümkün olmayacağından bu kadarı yetiyor.” Geriye kalan tarım alanlarının üretimde en verimli şekilde kullanılmasıdır.Sulanabilir tarım alanlarını genişletebildiğimiz ölçüde.İkinci işlerin ekimini de artırmak mümkün olacaktır.Bu bakımdan biz bu konuyu önemsiyoruz. İnşallah bize iletilen konularda tüm kurumlarımızla en hızlı şekilde aksiyon alarak analizler üretebileceğiz.”

Ziyaretlerde Vali Kırbıyık’a Edirne Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Naim Tavlı, İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt ve İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım eşlik etti.

sason-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu