Teknoloji

Google çalışanlarına bir şok daha: Bu sefer masalarının dışındalar

Yakın zamana kadar Google, çalışanlarına sağladığı pek çok fayda ile takdire şayan bir şirketti. Ancak Ocak ayından hemen sonra, Google 12.000 çalışanını işten çıkaracağını açıkladığında birçok şey alt üst oldu. Geriye kalan çalışanlarından bazılarının artık maliyetleri azaltmak için ek bir çabayla masalarını diğer çalışanlarla paylaşmaları isteniyor.

CNBC’nin bildirdiğine göre, etkilenen ekip üyelerine gönderilen dahili bir not, bu yeni masa paylaşımı girişiminin Google’ın beş ofisinde uygulandığını belirtiyor: Kirkland, Vaşington; New York City; San Francisco; Seattle ve Sunnyvale, California…

Rapora göre Google, mevcut ofis binalarından bazılarını tamamen terk edecek. Etkilenen çalışanlardan alternatif günlerde (Pazartesi ve Çarşamba veya Salı ve Perşembe) ofis alanlarına gelmeleri istenecek, böylece iki çalışan bire bir fiziksel masada çalışmayacak.

Bu yeni masa paylaşımı düzenlemesi, şirketin toplam işgücünün dörtte birini oluşturduğu için özellikle önemlidir. Google Bulut çalışanları etkileyen. Bu segment, Google’ın diğer alanlarına kıyasla daha fazla gelir artışı yaşarken, yine de her çeyrekte yüz milyonlarca dolar kaybediyor. 2022’nin dördüncü çeyreğinde Google Cloud 480 milyon dolar kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu