Haber

HÜDA-PAR SEÇİMLERE KATILMAYACAK… CHP Ek Protokol Verdi

ANKARA (İGFA) – Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanlığı, 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci Dönem Milletvekili Seçimlerinde tüm seçim çevrelerinde aday göstermeme kararı aldığını YSK’ye bildirdi. YSK ise laf konusu olan Hür Dava Partisi’nin seçimlere katılmaması ve bu siyasi partinin seçim süreçlerine dahil edilmemesi gerektiğini tüm il ve ilçe seçim kurullarına iletti ve Bu dönemdeki süreçler.

CHP LİSTESİNE 4 PARTİ GİRİLECEK, EK PROTOKOL VERİLDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, DÜZGÜN Partisi Seçim İşleri Lideri Şenol Sunat, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Demokrat Parti Genel Sekreteri Serhan Yücel ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün Genel Başkan oldu. YSK. .

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, çıkışta yaptığı açıklamada, daha önce YSK başkanlığına Millet İttifakı adı altında 6 siyasi partinin seçime gireceğine dair ittifak protokolünü sunduklarını hatırlatarak, cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP VE UYGUN PARTİ SEÇİME KENDİ LOGOLARIYLA GİRECEK

Seçim ittifakı protokolüne ek protokolü bugün YSK’ya sunduklarını belirten Erkek, “Bu protokole göre Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti, seçim ittifakı çatısı altında kendi logoları ve listeleriyle seçimlere katılacak. Millet İttifakı, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi de Cumhuriyet’e adaylarını sunacak, Halk Partisi listelerinden gösterecekler.” söz konusu.

haber-uzunkopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu