Haber

Jandarma Ekipleri Elazığ’da KADES Uygulamasını Tanıttı

Elazığ’da jandarma ekipleri, güvenlik güçlerinin aile içi şiddete maruz kalmış veya uğraması muhtemel kadın ve erkeklere kısa sürede ulaşabilmesi için KADES uygulamasını devreye aldı.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli kadın ve erkek astsubaylar, Karakoçan ilçesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dünya Mücadele Günü’nde İçişleri Bakanlığı’nın (KADES) Kadınları Güçlendirme Tatbikatı’nı anlattı. Kadına yönelik şiddet ve erken yaşta evliliğin önlenmesi için büyük çaba sarf eden nöbetçi, kadına yönelik şiddet konusunda çalışan kadınlarla sohbet etti. Güvenlik güçlerinin kadınlara ve aile içi şiddete maruz kalan ya da şiddet görme ihtimali olan kişilere kısa sürede ulaşabilmesi için astsubaylar İçişleri Bakanlığı’nın KADES uygulamasını devreye aldı. Uygulamayı telefonlarına indirerek doğru kullanma konusunda da bilgi veren kadın komutanlar, kadınlara ve genç kızlara broşür dağıttı.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı, Aile İçi Şiddet ve Çocuk Tümen Komutanlığı ekipleri ve görevliler, Karakoçan ilçesinde 340 kadın ile Hankendi Jandarma Yol Denetim Noktasında seyahat eden 234 erkek ve 145 kadına KADES uygulamasını tanıtarak bilgilendirme broşürleri dağıttı. – ELAZIĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu