Haber

SOLOTÜRK, Tekirdağ’da heyecanlı anlar yaşadı

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi grubu SOLOTÜRK, perşembe günü Tekirdağ’da gerçekleştirilecek gösteri öncesi prova uçuşlarıyla izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi SOLOTÜRK, Uluslararası 57. Kiraz Festivali kapsamında yapılacak gösteri uçuşu öncesi bugün öğle saatlerinde 2 uçakla keşif, akşam ise tek uçakla prova uçuşu yaptı. Tekirdağ’da. Tekirdağ sahil kesimleri ve Rumeli İskelesi üzerinde uçan SOLOTÜRK, akrobatik hareketlerle izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Vatandaşların yoğun ilgiyle izlediği gösterilerde, ‘SOLOTÜRK kalkış’ ve ‘SOLOTÜRK tonu’ gibi hareketlerin yanı sıra dünyanın en ürkütücü tekniklerinden biri olan ‘Saygı uçuşu’nu icra eden pilotlar, , seyircilerden tam not aldı.

“Tüylerimiz diken diken oldu”

SOLOTÜRK’ün uçuşunu izlemek için sahile akın eden vatandaşlar o anları cep telefonlarından izlerken, prova uçuşunu izlemeye gelen vatandaşlardan eski Havacı Serdar Bakal, SOLOTÜRK’ün performansını çok beğendiğini belirterek, ” Eski bir havacı olarak tüylerimiz diken diken oldu.F16 sesi özgürlüğün sesidir.Umarım bu özgürlük ülkemizde bitmez.Çok yetenekli pilotlarımız var,çok yetenekli pilotlarımız var.Bu bir bakıma Türkiye’nin gücünü gösteriyor. Dünyaya Türkler. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Renkli manzaralar eşliğinde prova uçuşlarının yanı sıra ana gösteri 8 Haziran 2023 günü saat 18.30’da gerçekleşecek. – TEKİRDAĞ

bozyazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu