Haber

1 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ TUZLA’DA 2 DOKTOR MİDE BOTOKS AMELİYATIYLA İLGİLİ 2. KEZ TARBİYE ÇIKTI

Tuzla’da mide botoksu ameliyatı sonrası 1 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine gözaltına alınan 2 doktor, adli kontrol şartıyla ikinci kez serbest bırakıldı.

Tuzla’da özel bir hastanede mide botoksu yaptıran bazı hastalarda çift görme, yüksek tansiyon ve mide bulantısı gibi şikayetler görülmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırmalarda mide botoksu yaptıran hastaların en çok İstanbul ve İzmir’de ameliyat olduğu, farklı il ve ilçelerdeki hastaların da içinde bulunduğu toplam 31 kişinin aynı sorunları yaşadığı belirlendi. Tuzla’daki hastanede tedavi altına alınan Türkmenistanlı 46 yaşındaki Aylar Korhanova, 23 Mart’ta kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

DOKTORLAR İKİ KERE SERBEST BIRAKILDI Hastaların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, hastanenin yetkili doktoru CCE ile operasyonu gerçekleştiren doktor Ş.Ş. ve şirket sahibi CT gözaltına alınırken, operasyon öncesi ve operasyon sırasında kullanılan 6 adet uyuşturucu madde ele geçirildi. CCE ve Ş.Ş. işlemlerinin ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. Türkmenistanlı Aylar Korhanova’nın vefatının ardından doktorlar CCE ve Ş.Ş. Tekrar gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen 2 tabip, denetim şartıyla serbest bırakıldı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu