Ekonomi

Depremzedeler destekleri e-Devlet’ten takip edebilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Dönüşüm Ofisi’nin Kahramanmaraş merkezli depremin ardından vatandaşların hizmetine giren uygulamaları aktardığına dair mesajlar paylaştı.

Bu yazıda vatandaşların ödemelerini takip edebilmeleri ve sorularına cevap alabilmeleri için e-Devlet için yeni uygulamaların hizmete alındığı belirtildi.

Hane başına 10 bin TL’lik takviye ödemeleri e-devlet üzerinden takip edilebilecek.

Bu mesajlara göre Kahramanmaraş’ta deprem felaketinden etkilenen depremzedeler, hane başına 10 bin TL’lik destek ödemelerinin e-devlet üzerinden ddo.link/hane-destek üzerinden hesaplarına geçip geçmediğini sorgulayabilecek.

Konut desteği başvuruları e-Devlet’ten yapılabilecek.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde ikamet ettikleri yerler; harabe, acil yıkılması gereken, ağır hasarlı veya orta hasarlı olduğu tespit edilen vatandaşlarımıza ddo.link/afad-destek, ddo.link/question-answer linkleri ile e-Devlet üzerinden barınak desteği başvuruları başladı.

e-Devlet geçici kimlik belgeleri için de devrede

Deprem sonrası kimlik kartlarına ulaşamayan depremzedeler, ddo.link/afetzede-temporary- üzerinden kendilerinin, vasilerinin veya ebeveyni oldukları 15 yaş altı reşit olmayanların geçici kimlik belgelerini oluşturabilecekler. İD.

kalkandereajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu