Haber

Eşini öldüren ve sosyal medya hesabından ‘gurur duyuyor’ yazan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

ÇANAKKALE’de iddianame tamamlanırken, eşi Ayşe Korur’u (39) av tüfeğiyle öldüren ve sosyal medyadan “gurur duyuyor” paylaşımı yapan Gencay Korur (41) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi.

Bayramiç ilçesinde oturan Ayşe Korur, 2 çocuk babası olan 17 yıllık eşi Gencay Korur’u bir yıl önce terk ederek babasının Ezine ilçesindeki evine dönerek boşanma davası açtı. Düğünlerde saz çalan Gençay Korur, geçtiğimiz yıl 9 Ağustos’ta boşanma davası olan eşiyle görüşmek için kayınpederinin evine gitti. Gencay Korur, yanında getirdiği av tüfeğiyle eşini öldürerek kaçtı. Sosyal medya hesabından “Ayşe Korur’un hakkını helal ettim, namusumu temizledim, herkese duyurulacak” yazısını paylaşan, “Güler yüz” ve “Gurur duyuyor” sözlerini paylaşan Gencay Korur yakalandı. , polis ekipleri tarafından İzmir’in Dikili ilçesinde tutuklandı.

TÜFEĞİ BAHÇEDEKİ HURDA ARABAYA GİZLEDİ Tutuklu Gencay Korur hakkında hazırlanan iddianamede savcı, “karısını kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. İddianamedeki ifadesinde; Barışmak için eşinin yanına gittiğini öne süren Gencay Korur, “Eşim ve ailesiyle aram kalabalık olduğu için tüfekle gittim. Tüfeği kayınvalidemin bahçesindeki hurda arabada bıraktım. Olay yeri olan kayınvalidemin evine gittim, eşimi dışarıda tek başına otururken gördüm, saklandığım yerde eşimin telefonunu dinlemeye başladım, eşimin bir erkekle konuştuğundan şüphelendim. Tüfeği saklandığım yerden aldım eşim eve girdikten sonra camdan bakıp 1 el ateş ettim ve Ayşe’yi çekyattan vurdum.Hızlıca olay yerinden ayrıldım.Daha sonra izmir yolunu tuttum.Ardından polis Gruplar beni İzmir’in Dikili ilçesinde yakaladı” dedi.

Korur, sosyal medyadaki paylaşımıyla ilgili olarak, “Dosyadaki tüm paylaşımları ben yaptım. Eşimi öldürdüğüme pişmanım.”

haberagli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu