Yaşam

Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Kaş Belediyesi tarafından desteklenen 2. Uluslararası Kaş Kısa Film Festivali, 1 Haziran’da başlıyor. 60 ülkeden çok sayıda sinema başvurusu alan festival, dört gün boyunca dört farklı kategoride yapılacak yarışmalarla finalistleri ve geçtiğimiz haftalarda açıklanan konukları ağırlayacak.

Festivalin ön jürisinde Esra Bakır, Seren Topaloğlu, Cem Hakverdi, Erol Yusuf ve Benan Baf görev aldı. Ana jüri, yapımcı Anna Maria Aslanoğlu, Filipinli yönetmen ve senarist Zig Dulay, yönetmen Nisan Dağ, oyuncu Aslı İnandık ve yazar-yönetmen Melikşah Altuntaş’tan oluşuyor.

GÖSTERİM, ATÖLYE VE PANELİLER ÜCRETSİZ OLACAK

Festival boyunca yarışan filmlerin gösterimleri, finalistlerle söyleşiler, sinema sektöründen değerli konuklarla atölye ve paneller, keşif türleri ve daha birçok etkinlik geçen yıl olduğu gibi herkese açık ve ücretsiz olacak.

Festival boyunca gerçekleştirilecek çok sayıda panel ve çalıştayın ortasında Doç. Berceste Gülçin Özdemir, “Türk Sinemasında Bağımsız Sinema Üzerine Tartışmalar” panelini, Okan Avcı’nın “Uygulamalı Sualtı Film Yapımcılığı” atölyesini ve yapımcı Amira Diab’ın “Yapımcıdan Yazara Sonra Yönetmenliğe: Yaratıcı Bir Yolculuk” ustalık sınıfını sunacak. .

4 HAZİRAN’DA BİTİYOR

Etkinlikler 2 bin yıllık Antik Tiyatro’da ve gün boyu Kültür Evi’nde gerçekleşecek. 4 Haziran’da kapanış ve ödül töreniyle sona eren festival, 8-9 Haziran’da Kadıköy Sineması’nda, 15 Haziran’da İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşacak.

askale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu