Haber

Sivas Yumurtatepe Bölge Parkı hizmete açıldı

Sivas Belediyesi, Emek İlçesi’nde Yumurtatepe olarak bilinen 55 dönümlük araziyi süper bölge park ve sağlıklı yaşam alanına dönüştürdü.

Belediye Başkanı Hilmi Alım yönetiminde insan odaklı, kente değer katan projelere imza atan Sivas Belediyesi, Tuzlugöl ve Emek Mahalleleri sakinlerinin heyecanla beklediği Yumurtatepe Bölge Parkı projesini tamamlayarak hizmete açtı.

55 bin metrekarelik alan içerisinde; Restoranlar, 6 farklı çocuk oyun alanı, futbol, ​​basketbol ve voleybol sahaları, antrenman aletleri, spor sahaları, seyir terasları ve süs havuzları bulunurken, 1.500’e yakın nitelikli bahçeden oluşan yeşil dokusuyla hem bölgeye hem de Sivas’a yeni bir değer kazandırıldı. ağaçlar.

Yumurtatepe Bölge Bölge Parkı’nın açılışına Sivas Milletvekili Hakan Aksu ve Rukiye Toy, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Belediye Başkanı Hilmi Alım, Mahalle Muhtarları ve yöre halkı katıldı.

Açılış öncesinde konuşan Emek Mahalle Muhtarı Muharrem Erbaş, “Yıllardır yapılamayan bu bölge parkının açılışını yapan Sayın Belediye Başkanım Hilmi Alım’a ve Özbelsan Genel Müdürüme teşekkür ediyorum.

Diriliş Mahalle Muhtarı Behzat Can: Yumurtatepe Bölge Parkı’nın yapımında emeği geçen Sayın Belediye Başkanıma ve en alt birimde çalışan personele teşekkür ediyorum. Üç mahalle olarak bahsediliyor ama burası yedi mahallenin ihtiyacını karşılayacak çok değerli bir park. Son olarak Sayın Liderime şunu söylemek istiyorum, reklamlarınızda hız kesmeden diyorsunuz, gerçekten hızlı başladınız, yüzünüz hiç susmasın, başarılar diliyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Öncelikle bilindiği üzere Gönüllülük sloganıyla göreve geldiği günden bu yana şehrin her noktasına, her mahallesine hizmet etmek için yola çıkan Tuzlugöl Belediye Başkanımız Mahalle Muhtarı Mesut Erbaş’a teşekkür ediyorum. Belediyecilik. Tuzlugöl İlçesi olarak Sivas’ın en gelişen mahallelerinden biriyiz, parkımız şehrimize ve bölgemize çok güzel oldu. “Yaklaşan yerel seçimlerin ülkemize, şehrimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ŞEHİR GÜNDEMİNİ SİYASETİN GÜNDEMİ HALİNE GETİRDİK”

Açılış Programında konuşan Belediye Başkanı Hilmi Alım, “Beş yıl önce az söz, çok iş, hizmet ve çalışma politikası anlayışıyla şehre değer katacak eser ve hizmetler kazandırmak mottosuyla yeni bir döneme giriyoruz. Çıktığımız yolda tam 5 yılımızı tamamladıktan sonra, emaneti sahibine geri götürecek bir seçim satışının mekanı.” Bu dönemde şehrimize hizmet eden ücretli kamu kurum ve kuruluşlarımız, değerli sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve şehir hayali olan herkes, bu şehrin neye ihtiyacı olduğunu, bunun için neler yaptığımızı anlamak üzere Sivas masası etrafında toplandı. Bu kentte yaşayan vatandaşlarımız mutlu olacak, biz yapmadıkça onlar da mutlu olacak. Sağduyuya ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışıyla, Sultan şehrimiz Sivas’a hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. söz konusu

Başkan Alım, 5 yıldır şehrin gündemini, siyasetin gündemini, belediyenin gündemini yaptık, algı yerine eser ortaya koyduk, polemik yerine hizmet konuştuk, ilçemizde birçok alanda birçok projeyi hayata geçirdik. Şehrin sorunlarını çözmek, şehri ileriye taşımak, Sivas’ı güçlü, yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. 5 yıl önce duyurusunu yaptığımız projelerimizin neredeyse tamamını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Murat Kurum’un, dönemin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’nın katılımıyla tamamlamanın gururu ve mutluluğuyla buradayız. “Değerli projelerimizden biri de yeşil bir Sivas yaratacağız. Bu bağlamda şehrimizin her bölgesine, mahallesine güzellik katacak birçok projeyi hayata geçirdik.”

Yumurtatepe Bölge Parkı hakkında bilgi veren Lider Alım, “Emek İlçesi, Diriliş İlçesi, Tuzlugöl İlçesi, Esentepe ve çevresine hizmet edecek 55 bin metrekare arazi üzerine kurulu Yumurtatepe Bölge Parkı’nın açılışını yapıyoruz. Öncelikle bu Şehrimize kazandırdığımız Yeşil Sivas Projesi içerisinde yer alan projemiz Yumurtatepe Bölge Parkıdır.Bölgemize ve mahallelerimize hayırlı olacaktır.Kütüphane ve heyecan merkezi olarak hizmet verecek, gençlerimize ve gençlerimize hizmet edecektir. Mahalle sakinleri, Kültür Merkezi’nde kapalı alanlar, 6 farklı çocuk alanı, futbol, ​​basketbol ve voleybol antrenman alanlarının yer aldığını belirterek, spor aletleri, spor sahaları ve 1.500’e yakın nitelikli ağacın yer aldığı parkımızın hayırlı olmasını diledi.

Başkan Alım, Bundan sonra da yeşil Sivas projelerine destek olacak bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda kentimizin farklı yerlerinde bölgesel parklar ve millet bahçeleri kurduk. 2020 yılında Gültepe Mahallesi’nde adliye binasının yanına adına yakışan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Parkı’nı inşa ettik. Bu dönemde o kadar çok çalışma yaptık ki henüz parkımızı açamadık. Şehrimiz artık nitelikli bir parka kavuştu ve kullanmaya devam ediyor. Yine farklı bir yaşamın projesi olarak 58 bin metrekarelik eski stadyum alanını da yine TOKİ aracılığıyla Sivas Millet Bahçesi adı altında hizmete açtık ve vatandaşlarımızın kullanımına açtık. Ayrıca şehrin en güzel tarihi kent meydanlarından birinde, şehrin merkezinde 54 bin metrekarelik dev bir millet bahçesi de inşa ettik ve mart ayında hizmete açacağız. Farklı bölgelerde park inşaatımız devam ediyor. Fatih, Eğriköprü Pir Şamil Mahallesi ve Alibaba mahallelerinde ve adını sayamadığım onlarca bölgede irili ufaklı parklar inşa edip hizmete açtık ve bunların bir kısmı inşaat aşamasında halen üretimde.

Lider Alım, “AK Parti Hükümeti olarak 22 yıldır her alanda çok büyük hizmetler yapıyoruz. Hem merkezi yönetim hem de yerel yönetimler açısından bu hizmetlerden en çok yararlanan illerin başında da Sivas geliyor.” Sivas güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Yeşil Sivas projeleri kapsamında ana bulvarlar başta olmak üzere caddelerimizi nitelikli ağaçlarla donattık, donatmaya da devam edeceğiz. Çoğunluğu çınar olmak üzere 40 bine yakın çınar ağacı ile Sivas’ın cadde ve sokaklarını ağaçlandırdık, ağaçlandırmaya devam edeceğiz. Çünkü iklim değişikliğiyle farklı bir döneme girdik, yeşil ağaçlar şehirlerin ısınma sorununu azaltacak. Şehirler yaratmalıyız. Grup olarak göreve geldiğimiz andan itibaren geleceği planlayan bir yaklaşımla şehrimize hizmet ediyoruz. Çalışmalarımızda mahallelerin ve bölgelerin gerçek ihtiyaçlarını belirlemeye gayret ettik. Bu alanda Emek Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi ve Diriliş Mahallesi’nin en önemli taleplerinden olan Buhara Caddesi’nin aydınlatmasının yeşillendirilmesi için yeni bir düzenleme yaparak hizmete açtık. Önümüzdeki dönemde de ağaçlandırma, aydınlatma ve asfalt düzenlemesi yaparak Zafer Caddesi’ni pırıl pırıl caddelerimizden biri haline getireceğiz. “Tuzlugöl mahallemize çıkan caddeyi de aynı şekilde düzenleyerek hemşehrilerimizin kullanımına açtık” dedi.

Başkan Alım, Sizlerden aldığımız dua ve destekle bundan sonra da eserler ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bu ekibin derdi Sivas’tır, her alanda daha yaşanabilir bir Sivas yaratmak adına Grup Liderimiz Abdullah Güler’in liderliğinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Valiliğimizle birlikte. ve tüm Kamu Kurumlarının ortak paydamız olan Sivas için ortak projeleri var. Hedefimize hızla ulaşmak için güçlerimizi birleştirerek 5 yıllık hizmet anlayışımızı aynı şekilde hız kesmeden sürdüreceğiz. Sivas güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çalışmalarımız her alanda devam ediyor. Sadece bir örnek vermek gerekirse, Sivas’a değer katacak bir proje olan Yüksek Hızlı Tren’i hepiniz yaşamışsınızdır, görmüşsünüzdür. Hızlı trenin gelmesi ve Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişmesiyle oluşacak Sivas’a hazırlanmak için yerel yönetim olarak her alanda çalışma ve hizmet politikamızı sizlerle birlikte sürdüreceğiz dedi. 40 bin kişiye istihdam yaratacak Sanayi Bölgesi.

Vali Yardımcısı İhsan Maskar, restoran, çocuk oyun alanları, spor alanları, seyir terasları gibi birçok etkinliğin yapılacağı yaklaşık 55 dönümlük alanda, her yaştan insanın oturup dinlenebileceği geniş bir aktivite alanı kazandırıldığını söyledi. Belediyemiz tarafından şehrimize. “Emeği geçen Sivas Belediye Başkanlarımız başta olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Milletvekili Rukiye Toy ise şunları söyledi: “Heyecan Merkezi, Camisi, parkı, dinlenme alanları ve kütüphanesiyle gerçekten büyük bir merkez haline gelen bu bölgede büyük bir ihtiyaçtı. Kadınlarımıza büyük bir ihtiyaçtı, büyük bir ihtiyaçtı. Gençlerimize, bu anlamda bu güzel hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” Minnettarlığımızı ifade ediyoruz. İnşallah çok güzel bir merkez olacak. Değerli çocuklarımız kütüphanelerimizden ve parklarımızdan faydalanacak. Bu anlamda en başından beri verdikleri sözleri yerine getiriyorlar. Geçenlerde küçük bir çocuk pamuğun lideri olduğumuzu söyledi. Görünen o ki, küçük çocuklarımızın pamuğun lideri gençlerimizin ağabeyi, kadınlarımızın ve annelerimizin ağabeyidir. . İnanıyoruz ki 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanımıza verdiğimiz destekle, İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da Sivas’tan güzel müjdeler göndereceğiz. İnşallah 31 Mart’ta Gönül Belediyesi’nin ve bu hizmet politikasının sonuçlarını göreceğiz. Katkılarınız ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Son olarak söz alan Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ve başarılı bir süreç sonucunda tüm Türkiye’nin takdirini kazanmasıyla devam etmiş ve bu süreç ona hem büyükşehir hem de büyük başarılara imza atmanın önünü açmıştır. Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı. Hilmi Önderimizin başkanlığı döneminde, Sivas’a getirilen yatırımların yanı sıra yerel yönetimlerin yani belediyelerimizin de özellikle son beş yılda şehrimize büyük katkıları oldu. Sosyal Belediyecilik anlamında vatandaşlarımıza dokunuldu. Vatandaşlarımıza birçok alanda dokunuldu. Sayın Başkanımız Yumurtatepe Bölge Parkı’nda bizlere dokunarak şehrimize hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Yumurtatepe Bölge Parkı dualarla açıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberciftlik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort