Haber

Fatih Terim’in Fatih Sultan Mehmet’in Gündem Olduğu Stratejik Taktikleri Uyguladığı İddiasına Dair Yazı

Fatih Terim, Türk futbol tarihinin en başarılı teknik direktörlerinden biridir. Üstelik Instagram ve TikTok düzenlemeleri sayesinde tanınan kültürde de değerli bir yere sahip. Onu bugünlerde gündeme getiren konu, Sosyal Bilimler dergisinde yayınlanan bir yazıda Fatih Sultan Mehmet ve stratejilerinin aynı olduğu tezi oldu. Twitter’da @m_akifkoc isimli bir kullanıcı, Fatih ile ilgili bir yazısında Fatih Terim ile padişahın benzerliğini anlatan satırları paylaştı. Bakalım bu akademik(!) yazıya kimler tepki gösterecek?

Fatih Terim’in başarısı ve teknik yönetimi ülkemizde her zaman konuşulan bir konu olmuştur. Saha kenarındaki oyuncuları motive eden davranışları ve devre ortasında grubu ateşleyen tavrıyla Türk futbol tarihinin en ilginç teknik direktörü.

Peki ya akademik(!) bir yazıda Fatih Sultan Mehmet’e benzerliğinden bahsetse ve önemli bir şekilde yayınlansa ne dersiniz?

Twitter’da @m_akifkoc isimli bir kullanıcı, Fatih ile ilgili bir yazısında Fatih Terim ile padişahın birebir stratejik taktikler uyguladığı satırları paylaştı.

Bakalım sosyal medya kullanıcıları bu habere nasıl tepki verecek.

bir.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

Bonus: Evet… İstanbul’un fethine hazırlanırken savaş toplarını bile futbol topu gibi yaptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu