Yaşam

Özel öğrencilere deprem eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde GESOTİM tarafından özel öğrencilere deprem eğitimi verildi.

Beyin Sarsıntısı Farkındalık Çalışması kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli öğrencilere Gölcük Esnaf Odası Arama Kurtarma Derneği (GESOTİM) tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi.

DEPREM FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi’nde Afet ve Acil Durumlarda farkındalık yaratmak amacıyla GESOTİM tarafından koparma ve tutma tatbikatı düzenlendi. Yaklaşık 2 saat süren eğitimde öğrenciler deprem anında, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenleri uygulamalı olarak öğrendiler.

CEMİL MERİÇ MANISIZ YAŞAM MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezi; 2017 yılında kurulmuş olup 17-35 yaş arası özel gereksinimli bireylere hizmet vermektedir. Merkezde öğrenciler için Müzik Atölyesi, Halk Oyunları, El Sanatları, Aşçılık Atölyesi, Okuma-Yazma, Matematik, Değerler Eğitimi, Akıl Oyunları, Masal ve Hikâyecilik Atölyesi, Beden Eğitimi, Drama, Bahçecilik, Bağımsız Yaşam, Bireysel Eğitim bulunmaktadır. .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu